Collen Hoover (https://www.taniaksiazka.pl/autor/colleen-hoover) to amerykańska pisarka, uznana przez New York Times za wschodzącą gwiazdę literatury. Wydając tą ocenę ten jeden z najpoczytniejszych tytułów wcale się nie pomylił. Autorka zadebiutowała w 2012 roku powieścią “Slammed”, która z miejsca skradła serce czytelników. Od tej pory Hoover nie pozwala zapomnieć o sobie swoim czytelnikom. Systematycznie wypuszcza na rynek książki wartościowe, dobre, dzięki którym można zanurzyć się we wspaniałym świecie pięknych bohaterów. W jej dorobku literackim można znaleźć takie książki jak: “Point of Retreat”, “This Girl”, “Hopeless”, “Loosing Hope”, “Finding Cinderella”, “Maybe Someday”, “Maybe Not”, “Maybe Now “, “Ugly Love”, “Never Never”, “November 9” i jeszcze wiele innych, doskonałych książek. I pomyśleć, że Collen na początku w ogóle nie widziała się w roli autorki. Jeżeli już pisała, to tylko i wyłącznie dla przyjemności. Dopiero po wielu namowach postanowiła opublikować swoją pierwszą książkę.

“Without Merit”

To jedna z najlepszych książek dla młodzieży. Wielu nastolatków może w niej odnaleźć siebie. Główną bohaterką jest Merit, która ma siedemnaście lat i czuje, że kompletnie nie pasuje do swojej rodziny. Dziewczyna ma tą tendencję, że bez przerwy robi coś na opak. Jej rodzina w ogóle jest zupełnie inna i…dziwna. Matka mieszka już od wielu lat w piwnicy. Jej rodzona siostra bliźniaczka – Honor, to jej zupełne przeciwieństwo. Brat Utah to nieznośny perfekcjonista. Jest jeszcze tata, który totalnie nie przejmuje się tym, że jego żona żyje w piwnicy, układając sobie życie na nowo. Gdyby tego było jeszcze mało – Merit zakochuje się w chłopaku swojej siostry. Czy to mało? Książka jest naprawdę świetnie skomponowanym dziełem, który opowiada o losach osoby chcącej w końcu wyjść na prostą. Czy jednak mając do czynienia z taką rodziną, z takim życiem będzie to możliwe? Warto się przekonać biorąc się za tą wspaniałą książkę.

“Point of Retreat”

Dwoje głównych bohaterów to Layken Cohen i Will Cooper. On i ona są pod wieloma względami bardzo do siebie podobni. Los nie oszczędzał ich od wczesnych lat. Oboje sracili wcześnie rodziców i musieli pomyśleć o tym, jak wychowywać swoje rodzeństwo, aby ich nie stracić. Czy podobne przypadki losowe ich do siebie zbliżą? Tak. Jednak los pokaże im, że życie nie jest wcale takie łatwe, jak już się spotka ukochaną osobę na swojej drodze. Bohaterowie będą musieli zmagać się jeszcze z wieloma problemami życiowymi zanim odnajdą swoje szczęście i spokój.

Ludzie zdjęcie utworzone przez mindandi - pl.freepik.com